خواندنیها

بهترین روش ها برای ساییدن زعفران

ساییدن زعفران

بهترین روش استفاده از زعفران

آیا تابحال برای شما هم این سوال پیش آمده که بهترین روش برای سابیدن زعفران کدام روش است و چه وسایل و ادوات مناسبی برای این کار وجود دارد؟

بهترین روش استفاده از زعفران ساییدن و پودر کردن زعفران است. البته طرز پودر کردن زعفران را باید به درستی بدانید و اجرا نمایید.


خرید زعفران

به دلیل اهمیت موضوع و اشتباهات رایج در این مورد تصمیم گرفتیم بیشتر این مورد را با شما بررسی نماییم.

ساییدن زعفران یکی از مراحل مهم برای کسب بهترین عطر و رنگدهی از زعفران است بطوریکه اگر به درستی انجام نشود موجب افت کیفی زعفران در رنگدهی و عطر و طعم میشود.

قبل از هر چیز باید با وسایل ساییدن زعفران بیشتر آشنا شوید و با نقاط ضعف و قوت هر یک بیشتر آشنا شوید.

هاون سنگی و فلزی برای ساییدن زعفران

استفاده از هاون یکی از متداولترین و شناخته شده ترین روش ها برای ساییدن و پودر کردن زعفران از گذشته های دور تاکنون است.

ساییدن زعفران با هاون بسیار خوب انجام میشود و نکته منفی آن هدر رفتن مقداری از پودر زعفران به دلیل چسبیده شدن به دیواره هاون است.

ضمن اینکه استفاده از هاون سنگی بهتر است چرا که هاون فلزی بر اثر اصطکاک ایجاد شده بر اثر سایش موجب سوختن و سیاه شدن زعفران میشود.

علت ساییدن زعفران با قند

استفاده از حبه قند سرعت پودر شدن و کیفیت آن را بیشتر نموده ضمن اینکه از سوختن زعفران هنگام ساییدن در هاون فلزی جلوگیری میکند.

ساییدن زعفران با قاشق

ساییدن زعفران با قاشق هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فرصت کمی برای پودر کردن زعفران دارید و یا ابزار لازم در دسترس شما نیست می‌توانید به سادگی با پشت قاشق زعفران را پودر کنید.

کافیست زعفران را از بسته نایلونی خود خارج نکرده و آنرا روی سطح سفت و مسطح مانند روی یک میز قرار داده و با انگشت آن را نگه دارید.

سپس با پشت قاشق محک روی آن بکشید و این کار را آنقدر تکرار کنید تا زعفران کاملا به پودر تبدیل شود. نتیجه این روش ساده بسیار رضایتبخش است.

زعفران ساب دستی

اما از میان انواع وسایل ساییدن و پودر کردن زعفران باید گفت زعفران ساب دستی با سیستم ساده‌ی خود بطور کاملا مکانیکی و با گردش آسان اهرم تعبیه شده زعفران را بدون هدر رفتن آن بطور یکنواخت تبدیل به پودر زعفران میکند.

 

وسایل سابیدن زعفران

نمونه ای از یک زعفران ساب

 

 

ساییدن زعفران با زعفران ساب بسیار آسان است و با وارد آوردن نیروی بسیار کم دست زعفران بطور کاملاً یکنواخت پودر میشود.از دیگر مزیت های آن به اندازه کوچک این دستگاه میتوان اشاره کرد که همیشه و همه جا قابلیت حمل و استفاده دارد.

در صورت انتخاب زعفران ساب استاندارد و باکیفیت تا سالها بدون دردسر کند شدن تیغه های آن و یا خرابی سایر قسمتها میتوانید از آن استفاده کنید.

زعفران ساییده شده اضافی در محفظه زعفران ساب دور از هوا باقی میماند تا کیفیت آن افت ننماید. شما میتوانید برای مدت طولانی در ظرف زعفران ساب ، زعفران ساییده شده را نگهداری کنید.

با توضیحات بالا به نظر میرسد داشتن یک زعفران ساب باکیفیت برای هر آشپزی چه در آشپزخانه منزل چه در آشپزخانه رستورانها امری ضروری و مفید باشد و میشود نتیجه گرفت یکی از کارآمدترین وسایل ساییدن زعفران است.

در پایان شاید این پرسش برای شما ایجاد شود که یک زعفران ساب باکیفیت را چگونه خریداری کنیم ؟پاسخ بسیار ساده است کافیست عبارت ” وسایل سابیدن زعفران ” یا ” زعفران ساب ” را در گوگل سرچ کنید تعداد بسیاری از فروشگاههای آنلاین انواع مختلفی از آن را ارائه میکنند و یا از اینجا وارد شوید و از فروشگاه ما یک زعفران ساب باکیفیت خریداری کنید.

حتما بخوانید : طرز تهیه مسقطی زعفرانی

 

 

 

 

 

لینک همکار

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

2 نظر در “بهترین روش ها برای ساییدن زعفران

  1. کریمی گفت:

    به نظر من هاون سنگی یکی از بهترین وسایل سابیدن زعفران هستش که البته درسته کمی پودر تهش می چسبه
    زعفران ساب دستی رو باید امتحان کنم فک کنم تو محصولاتتون داشتید

    1. zarshamimstore گفت:

      زعفران ساب دستی اگر از انواع باکیفیت باشه بهترین و کارآمد ترین وسیله برای این کاره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *