خواندنیها

زعفران و لاغری

زعفران و لاغری

زعفران و لاغری

بسیار جالب است اما رابطه زعفران و لاغری چگونه میتواند باشد ؟!

امروزه داشتن یک برنامه غذایی سالم برای به دست آوردن اندامی متناسب یکی از دغدغه های زندگی روزمره ماست.

رسیدن به اندام متناسب و ایده آل نیاز به همت و اراده فراوانی دارد چرا که باید ترکیبی از تغذیه سالم و تحرک و فعالیت های ورزشی را به اجرا درآورد تا به تدریج به هدف رسید و این امر برای همه آسان و دست یافتنی به نظر نمی رسد.


خرید زعفران

در نتیجه عده ای از مردم به روش های میانبر و در اغلب موارد نادرست پناه میبرند.روشهایی همچون استفاده از داروهای لاغری که معمولاً منشاء شیمیایی دارند و عوارض بیشتری نسبت به فواید خود دارند و حتی میتوانند فرد مصرف کننده را در معرض خطرات جدی قرار دهند.در این میان کسانی که به مکملهای گیاهی روی می آورند کمتر در معرض مشکلات جسمی قرار میگیرند.

یکی از گیاهان نام آشنا برای همه ما که میتواند در این زمینه بسیار موثر باشد زعفران است.شاید تعجب کنید اما زعفران و لاغری با هم در ارتباط کامل هستند.

عملکرد زعفران در کمک به لاغری :

استفاده از زعفران دم شده بصورت دمنوش ، سردنوش و یا یخ نوش قبل از صرف غذا طی چند ماه میتواند تاثیر بسزایی در کاهش اشتهای شما داشته باشد.

یکی از مهمترین دلایل چاقی ریزه خواری یا پرخوری های ناشی از اختلالات عصبی و خلق و خو میباشد . زعفران با بهبود خلق و خو و کاهش چشمگیر استرس و اضطراب از پرخوری هایی که منشاء
عصبی دارند جلوگیری میکند در نتیجه میزان کالری دریافتی شما طی روز به طرز محسوسی کاهش پیدا میکند.

 

| روش دم کردن زعفران |

 

در توضیح مورد بالا باید گفت زعفران موجب ترشح سروتونین در بدن میشود و همین سروتونین با اثر بر سلولهای عصبی باعث افزایش انرژی و بهبود خلق و خو میشود.

مکانیسم دیگری که باعث میشود زعفران باعث لاغری شود مهار نمودن آنزیم لیپاز ترشح شده از پانکراس است.در حالت معمول این آنزیم باعث هضم و جذب چربی میشود اما زمانی که عملکرد این آنزیم مهار شود چربی کمتری در فرآیند هضم به بدن جذب میشود که در ایجاد لاغری بسیار موثر است.

خاطرنشان میگردد استفاده از نوشیدنی زعفران به همراه تخم شربتی بسیار توصیه شده چرا که وجود تخم شربتی باعث احساس سیری شده و اشتهای شما را کاهش میدهد.

در پایان توصیه میکنیم پیش از مصرف زعفران در مورد موارد منع مصرف آن نیز اطلاعات لازم و کافی را به دست بیاورید.

در این مقاله تلاش شد تا رابطه زعفران و لاغری بیشتر توضیح داده شود.

حتما بخوانید : موارد منع مصرف زعفران

 

 

 

 

لینک همکار

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *